Budowa sieci i przyłączy

Przyłącze kanalizacyjne, budowa sieci kanalizacyjnych i budowa sieci wodociągowej, może zostać wykonana w tradycyjny sposób lub bezwykopowo. W tym celu jest wykorzystywana technologia przewiertu sterowanego. Polega ona na wykonaniu otworu pilotażowego, rozwierceniu go, a następnie wciągnięciu rury osłonowej, kabla lub rury przewodowej. Idąca do przodu technologia, zapewnia innowacyjne rozwiązania i opracowuje mniej inwazyjne metody, które są znacznie korzystniejsze.

Przewiert HDD

Tego rodzaju przewiert, to metoda opartą na wciąganiu odcinków rur polietylenowych, przy pomocy maszyny, która umożliwia pokrywanie długich odcinków jednocześnie. Pochodzi od angielskiej nazwy Horizontal Direction Drilling. Najważniejsze jest posiadanie odpowiedniego zestawu, potrzebnego do wykonywania tego typu prac, umożliwiającego wykonywanie przewiertów horyzontalnych, w przedziale średnic DN32 do DN355.

Więcej na ten temat

Przewierty Horizontal Direction Drilling dzieli się na trzy etapy. Pierwszy polega na sterowaniu przewiertem, dzięki płetwie nawigacyjnej, od maszyny, w kierunku komory końcowej. W drugim następuje rozwiercenie wykopanego przewiertu pilotażowego, w czym pomagają rozwiertaki, po czym tunel zostaje stabilizowany bentonitem, a urobek jest wypłukiwany. Rozwiercanie jest powtarzane, dopóki nie zostanie osiągnięty cel. W trzecim etapie ważne jest dołączenie żerdzi do rurociągu, od strony komory końcowej, a następnie wyciągnięcie w stronę maszyny.

Wiercenie poziome

Wiercenie poziome, jak nazwa wskazuje, polega na pracy wiertnicą poziomą, która umożliwia bezwykopowe przeprowadzenie rur, w odległości do 30 metrów. Wystarczy odpowiedni zestaw wiertniczy, jak np. WPS 20S, którym w prosty sposób można zrealizować wiele planów przewiertów, bez licznych problemów wykonawczych i organizacyjnych, które wiążą się z wykopami otwartymi. Warto dodać, że praca maszynami w zakresie średnic PVC 160 – PVC 250 zapewnia optymalne rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *