Designerska pościel do sypialni – czy warto się na nią zdecydować?

Ty również kupujesz pościel w Ikei? Nic w tym dziwnego – jest stosunkowo tania oraz może pochwalić się uniwersalnym, nie pozbawionym charakteru, wyglądem. Czego chcieć więcej? W chwili obecnej odpowiedź na to pytanie nie jest już wcale tak oczywista. W naszych poszukiwaniach idealnego wnętrza sięgamy coraz głębiej – chcemy otoczyć się maksymalnie oryginalnym, „skrojonym” pod nas, wyposażeniem, tak by oddawało ono charakter naszego wnętrza, a tym samym nasza indywidualność. Dotyczy to również designerskich tekstyliów w ich różnych odsłonach, a przede wszystkim pościeli, o jakich piszemy poniżej.

 

Koniec z elitarnością

 

Choć przyjęło się uważać designerskie pościele za dość drogie, czy też nawet ekskluzywne, to w chwili obecnej na rynku pojawiło się wiele sklepów oferujących ten rodzaj tekstyliów do sypialni w bardzo atrakcyjnych cenach. Za przykład może posłużyć sklep Room99, którego pościel znajdziecie w tym miejscu: room99.pl/k/posciel/3. Innymi słowy, dawno już za sobą mamy czasy, gdy były one niedostępne dla zwykłych śmiertelników. 😉 Oczywiście wciąż możemy znaleźć modele absolutnie oryginalne, czy też wręcz artystyczne, których ceny przyprawiają o zawrót głowy. Jeśli jednak szukamy czegoś co jest po prostu praktyczne, a przy tym może pochwalić się ciekawym stylem to w zupełności wystarczą nam ich „zwykłe” wersje. O tym dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować, czytajcie w kolejnym akapicie.

 

Dlaczego właśnie designerska pościel?

 

No właśnie – funkcjonalność i estetyka. To dwie kluczowe cechy, których oczekujemy od wszelkiego rodzaju wyposażenia do domu. W przypadku tekstyliów nabierają one szczególnego znaczenia. Dlaczego? Przede wszystkim ma na to wpływ fakt, że dzięki nim czujemy się we wnętrzu komfortowo i przyjemnie, a tym samym poprawiają one jakość naszego życia. Jeśli mówimy o salonie to chodzi tutaj przede wszystkim o zasłony, obrusy, oraz narzuty. W sypialni natomiast najważniejsza jest pościel. Stwarza ona odpowiednią atmosferę we wnętrzu, w której przyjemnie nam się zasypia oraz odpoczywa, nabierając sił na kolejny dzień pracy i nowych wyzwań.

 

Jak więc widzimy, niezwykle ważne jest by sypialnia odpowiadała naszym potrzebom, zarówno tym estetycznym, jak i praktycznym. W tym celu warto właśnie wyposażyć się w designerskie pościele do niej. Nie tylko podkreślą indywidualny charakter pomieszczenia, ale też posłużą nam przez długi czas, gdyż w większości wypadków wykonane są z najwyższej jakości materiałów. (Co różni je znacząco od tekstyliów z Ikei, jakie dość szybko ulegają zużyciu). To także często ekologiczne materiały, co stanowi ich kolejny atut.

 

Pościel dla par?

 

W ostatnim czasie wśród designerskich tekstyliów znajdziemy wiele wariantów pościeli dla par. Co sprawia, że jest ona tak wyjątkowa? Przede wszystkim nadruki, jakie w różny, często zabawny i przewrotny sposób podkreślają uroki i cienie bycia razem. Taką pościel warto kupić na prezent dla drugiej połówki, żeby móc się razem z nią cieszyć magiczną atmosferą w sypialni..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *