„Kobiece” style wnętrzarskie

Jest to może nieco stereotypowe określenie, ale faktem jest, że znaczna część pań lubi otaczać się ładnymi i delikatnymi przedmiotami. Dlatego też są style wnętrzarskie, które szczególnie przypadają do gustu damskiej części właścicieli mieszkań. Do typowo „kobiecych” stylów aranżacyjnych można zaliczyć: styl romantyczny, styl prowansalski, styl flamandzki, styl francuski czy glamour.

Styl romantyczny

To styl lekki, delikatny, pozwalający osobom przebywającym w takich wnętrzach poczuć marzycielski nastrój. Znajdą się w nim eleganckie komody drewniane z wygiętymi wyprofilowanymi powierzchniami (mogą to być na przykład Komody drewniane dębowe marki Polano). Będą tutaj także eleganckie stoliki do kawy z wygiętymi w łuk nóżkami. Pełno poduszek i miękkich powierzchni. Często wykorzystywanym motywem są wzory kwiatowe. Dominującymi kolorami biel i różne odcienie różu.

Styl prowansalski

Styl prowansalski jak sama nazwa wskazuje odnosi się od Prowansji. Dominującymi kolorami są tutaj biel, beż oraz wszelkie odcienie fioletu i różu. Spotkamy tutaj białe komody drewniane, szafy, stoły i łóżka. Meble powinny być ozdobne i bogato zdobione. Charakterystyczne są wyprofilowane nogi mebli oraz miękkie kanapy i fotele. W tym stylu stosuje się dużo tkanin, by osiągnąć efekt przytulności. Także częstym motywem są kwiatowe wzory.

Styl flamandzki

Styl flamandzki charakteryzuje się delikatnością i elegancją. Dominują tutaj wszelkiego rodzaju beże, szarości oraz różne odcienie bieli (przy czym śnieżna biel nie pojawia się zbyt często). Zarówno stoły, krzesła, dębowe komody to tak zwane ludwiki, czyli meble stylistką nawiązujące do czasów Ludwika XV. W takich wnętrzach znajdzie się dużo luster oraz srebrnych detali.

 

Styl francuski

Styl francuski to połączenie starego z nowym. Znaleźć tutaj można komody dębowe rodem z XIX wiecznych pałaców, stojące obok nowoczesnej, prostej w formie kanapy czy fotela. To styl niezwykle elegancki i szykowny. Charakteryzuje się wyszukanymi elementami ozdobnymi, ale jednocześnie nie lubi nadmiaru.

Styl glamour

To styl pełen przepych i błysku. Jest to połączenie dwóch przeciwstawnych i pozornie nie pasujących do siebie elementów. W tym stylu spotkać można połączenie matowych faktur z połyskującymi elementami. Kolory biały i czarny mieszają się z żywymi, nasyconymi barwami. Meble o prostej bryle wyposażone bywają w ozdobne ornamenty. Meble w tym stylu powinny być eleganckie i efektowne. Znajdziemy tutaj pikowane poduchy, fotele, szezlongi. Kryształowe, bogato zdobione żyrandole oraz meble o politurowanych powierzchniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *