Nowoczesne aranżacje wnętrzarskie

Styl nowoczesny oznacza minimalizm zarówno w formie, wzornictwie, jak i kolorystyce. W tym stylu liczy się przestrzenność pomieszczeń oraz duża ilość światła. Najczęściej wykorzystywanymi kolorami są: biel, czerń i szarość. Meble stanowią proste bryły, bez jakichkolwiek ozdób. Do ozdoby pomieszczeń, rzadko stosuje się bibeloty, jeśli już, to z reguły jest ich niewiele. Elementy dekoracyjne powinny być jednocześnie funkcjonalne. Jeśli marzysz o takich wnętrzach obejrzyj nasze propozycje poniżej lub zobacz – projekty mieszkań firmy Dom Art.

Nowoczesny salon

To duże, obszerne pomieszczenie o białych ścianach i jasnej, drewnianej podłodze. Salon w tym przypadku został podzielony na dwie strefy: jadalną i wypoczynkową. W strefie jadalnej na ścianach zawieszono kilka zdjęć w dużym formacie i szarych ramkach. Znalazł się tutaj okrągły stół z jasnego drewna oraz szklanym blatem. Wokół ustawiono cztery fotele z białą tapicerką. Dwa identyczne fotele znajdują się w strefie wypoczynkowej stanowiąc element łączący obie wydzielone części salonu. W strefie relaksu znalazła się drewniana ława ze szklanym blatem, oraz szara kanapa, na której ułożono ozdobne poduszki w kolorze białym, szarym i czarnym. Naprzeciwko kanapy stoi niska komoda w kolorze jasnego drewna, na której umieszczono telewizor. Na jednej ze ścian zawieszono półki, na których ułożono czarny szklany wazon, figurkę białego kota o nowoczesnym designie oraz książki.

Nowoczesna sypialnia

W nowoczesnej sypialni króluje szarość. Ściany pomalowano na różne odzienie, raczej jasnych szarości, natomiast sufit jest w kolorze białym. Podłogę wyściela ciemnoszara wykładzina. Centralnym punktem pokoju jest niskie łóżko z białą ramą. Przykryte jest szarą narzutą. W oknach zawieszono białe rolety. Biały kolor ma także toaletka w rogu pokoju oraz framuga drzwi do przesuwnej szafy, które niemal w całości zajmuje ogromne lustro. W przeciwległym kącie pokoju ustawiono ogromny żółty fotel o nieregularnym, geometrycznym kształcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *