Nowoczesne meble do salonu

W każdym domu wyróżnia się dwa najbardziej reprezentacyjne pomieszczenia. Są to salon i łazienka. Od tego jak wyglądają zależy nie tylko jak będziesz czuł się ty i Twoi bliscy. To również kwestia komfortu naszych gości. Postarajmy się, żeby na podstawie naszej przestrzeni mieszkalnej odnieśli o nas jak najlepsze wrażenie. Na razie skupmy się na salonie, którego umeblowanie i aranżacja jest znacznie łatwiejsza niż w wypadku łazienki. Odpowiednio umeblowany salon stanie się przestrzenią do której ty i twoi bliscy będziecie wracać z ochotą.

Nowoczesne sofy do salonu

Salon najłatwiej zacząć projektować od przestrzeni wypoczynkowej, biorąc pod uwagę pewne punkty znajdujące się na jego ścianach. Mowa tu o tych miejscach, na których domyślnie będzie skupiał się nasz wzrok: telewizor i okno, ewentualnie kominek. Tutaj masz do wyboru w zasadzie dwie opcje: narożniki lub sofy do salonu. Wybór zależy od kilku czynników. Sofę zmieścisz niemal w każdym, nawet najmniejszym salonie. Narożnik z funkcją spania w ciągu dnia umożliwia wspólne spotkania, a w nocy zamienia się w pełnowymiarowe łóżko, z którego skorzystasz Ty lub Twoi goście. Niezależnie od tego, czy wybieramy sofę czy narożnik – nie muszą stać dosunięte do ściany. Równie dobrze sprawdzą się jako wypoczynkowe wyspy, wokół których wszystko będzie się kręcić. To gdzie je postawimy to sprawa rozmiarów i kształtu salonu.

Dobieramy towarzystwo

Skoro już wybraliśmy między sofą a narożnikiem, czas na dobór mebli z ich najbliższego otoczenia. Na pewno takim będzie stolik kawowy. Postawisz na nim kawę lub ulubione przekąski. Pamiętaj, żeby był łatwy w konserwacji i odporny na czynniki zewnętrzne: wysokie temperatury i wilgoć. Znajdzie się też na nim miejsce na pilot do telewizora czy sprzętu audio. Stolik warto otoczyć kilkoma pufami lub fotelami, dzięki czemu znacznie zwiększysz możliwości twojej przestrzeni wypoczynkowej. Dla najbardziej wymagających proponuję jako dodatkowe oparcie pod nogi. Prasę lub ulubione książki najlepiej trzymać w osobnej szafce tuż obok – zawsze pod ręką, a jednocześnie nie będą zawadzać przez cały czas.

Czy wszystko w porządku?

Mebli do salonu nie możemy wybierać na “chybił trafił”. Powiedzieliśmy już, że to nie tylko przestrzeń dla Ciebie i Twoich najbliższych, ale pierwsze miejsce, do których dopuszczasz osoby trzecie. Łatwo się domyślić, że elementy wystroju wnętrza i dekoracje będą “dochodzić” z czasem. Jak przewidzieć, czy nasze meble będą do nich pasować? Nie sposób! Jednak jest na to rada! Wybierz taki kolor obicia mebli, który będzie stosunkowo neutralny. Przy tym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kierować się pewnymi założeniami co do charakteru pomieszczenia. Sam wiesz najlepiej co będzie pasować w Twojej przestrzeni, dlatego nie obawiaj się zaufać swojej intuicji (w granicach rozsądku). Oczywiście musisz też wziąć pod uwagę dostępne środki finansowe. Oprócz ceny istotna jest jakość wykonania mebli. Mają nam służyć przez lata, dlatego nie warto oszczędzać wyborem tanich, ale szybko zużywających produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *