Przygotowujemy iglaki do jesieni i zimy

Iglaki to najpopularniejsze rośliny jakie mamy w naszych ogrodach. Nie tylko w przydomowych ogródkach, ale można je również bardzo często spotkać na ogródkach działkowych, a nawet na tarasach gdzie z dumą pną się do góry. Trzeba jednak przyznać, że są to bardzo wymagające rośliny i trzeba o nie zadbać w odpowiedni sposób, jeżeli mają być naszą dumą.

Iglaki na jesień

Ogrodowe iglaki po raz ostatni można nawozić jesienią. Aby to wykonać w odpowiedni sposób i dostarczyć naszym iglakom odpowiednią dawkę witamin, warto wybrać florovit do iglaków. Jest to bardzo popularny nawóz, który przeznaczony jest do posypowego nawożenia drzew i krzewów iglastych. Dzięki nim nasze rośliny w odpowiedni sposób przygotują się do okresu zimowego, który jest dla nich bardzo wymagający. W takim nawozie dobrane są odpowiednio składniki, dzięki którym mechanizmy drewnienia są jeszcze lepsze. W dalszej konsekwencji iglaki zimą nie będą zamarzać.

Odpowiedni skład nawozu

W skład takiego nawozu wchodzi przede wszystkim potas, fosfor. Unikajmy nawozów do iglaków z azotem, który spowoduje, że rośliny iglaste będą zbyt wrażliwe na niskie temperatury. Można wybrać taki nawóz, który będzie miał śladowe ilości azotu w sobie. Taki znany pierwiastek pobudzający wzrost roślin w takim okresie może im mocno zaszkodzić. Aby jeszcze lepiej wzmocnić nasze rośliny używajmy jesiennej edycji florovitu do iglaków, który może być stosowany od lipca do końca września. Trzeba pamiętać, że taki nawóz należy zastosować dwukrotnie w odstępie 4 do 6 tygodni, dzięki czemu rośliny nabiorą jeszcze większej odporności.

Podlewamy iglaki

Nie można zapominać również o podlewaniu ogrodów. Wiele osób myśli, że pielęgnacja ogrodu i jego podlewanie kończy się wraz z okresem jesiennym, kiedy poziom wilgotności jest naprawdę duży. Nie dla każdych roślin tak jest. Iglaki należy regularnie podlewać nie tylko jesienią, ale również zimą. Dzięki temu nie doprowadzimy do powstania “suszy fizjologicznej”. Obserwujemy nasze iglaki na bieżąco. Jeżeli zauważymy na wiosnę, że doszło do żółknięcia lub brązowienia igieł, jest to oznaką wspomnianej suszy.

Dobre zabezpieczenie

Wielu specjalistów zaleca również obwiązanie korony iglaków przed pierwszymi opadami śniegu. Dzięki temu sama korona drzew nie będzie się wyginała pod naporem śniegu. Takie obwiązanie warto wykonać przy pomocy zwykłego sznurka, który bez problemu kupimy w sklepie ogrodniczym. Pamiętajmy o tym, że w szczególności muszą być obwiązane iglaki o kolumnowym pokroju. Warto również pamiętać o tym, że w okresie jesienno – zimowym nie wolno przycinać żadnych iglaków, aby im nie zaszkodzić. Takie prace należy wykonać najpóźniej do końca sierpnia. Jeżeli będzie taka potrzeba, to w okresie jesiennym możemy iglaki przesadzać lub sadzić nowe iglaki. Nawet takie rośliny, które będą miały odkryte bryłę korzeniową, ponieważ powinny ze spokojem przyjąć się w ziemi.

Więcej produktów https://egarden24.pl/nawoz-do-iglakow-58

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *