Utrzymanie dobrego stanu maszyn na hali produkcyjnej

Codzienne, intensywne eksploatowanie maszyn w każdym zakładzie pracy powoduje w końcu konieczność nie tylko sprawdzania ich stanu technicznego, ale z czasem także wymiany tych elementów, które najszybciej się zużywają. Nie bez znaczenia jest jednak sposób wykonywania ich regeneracji oraz tego, jakie materiały użyjemy zamiennie za te, które uległy zużyciu. Zastosowanie materiałów wysokiej jakości gwarantuje bowiem bezawaryjne działanie maszyn przez długi czas. Okresowe przeglądy pozwalają wyłapać ewentualne usterki oraz pozwalają na zaplanowanie terminu ich konserwacji.

 

Regeneracja poprzez zastosowanie odpowiedniej mieszanki

 

Walce, wałki i bębny często stanowią takie elementy maszyn, które podczas produkcji najmocniej się zużywają. Możliwa jest jednak szybka regeneracja wałków gumowych poprzez pokrycie ich w całości mieszanką o odpowiednich parametrach. Odpowiednie szlifowanie powierzchni oraz jej oczyszczenie jeszcze przed nałożeniem mieszanki sprawia, że może ona dokładnie i trwale przylegać do danego elementu, co wpływa na późniejszą wydajność jego pracy. Wśród dostępnych rozwiązań do naszej dyspozycji pozostają mieszanki gumowe o różnych właściwościach, mieszanki poliuretanowe, rozwiązania kompozytowe, a także możliwość specjalnego, precyzyjnego natryskiwania powłok metalicznych. Tak bogata oferta sprawia, że regeneracja wałków może przedłużyć ich żywotność na wiele długich lat nawet bardzo intensywnego eksploatowania. Taka regeneracja pozwala także na oszczędności, jakie wynikają z faktu, że danego elementu nie trzeba wymieniać w całości na nowy.

 

Właściwości powłok gumowych

 

Dzięki swoim właściwościom, pokrycie wałków mieszanką gumową sprawia, że mogą one pracować precyzyjnie i wydajnie, a dodatkowo po ich powierzchni nic się nie ślizga. W obrębie mieszanek gumowych, jakimi można pokrywać wałki i walce w zakładach produkcyjnych, znajdziemy też mieszanki o specjalnych właściwościach. Mieszanka może dodatkowo posiadać swoje właściwości antystatyczne albo te przewodzące. Dodatkowo- w zakładach, w których ma to wyjątkowo duże znaczenie- może ona być odporna na wysoką temperaturę. Wśród kolejnych, ważnych właściwości takiej mieszanki możemy wymienić chociażby podwyższoną odporność na ścieranie. Specjalne mieszanki gumowe stosuje się także z przeznaczeniem do zastosowania w zakładach produkcyjnych, gdzie produkuje się żywność.

 

Jak widać- rozwiązania te są kompleksowe i bardzo zróżnicowane, dlatego też rodzaj mieszanki można odpowiednio dobrać do potrzeb zakładu. Dzięki temu produkcja może iść jeszcze sprawniej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *